اسلام به ذات خود ندارد عیبی-هر عیب که هست در مسلمانی ماست؟؟؟؟؟

این جمله را بارها و بارها از زبان مسلمانان در پاسخ به انتقاد از شرایط کشورهای مسلمان یا رفتار مسلمانان شنیده ایم. حتی شنیده ایم که کسانی مانند سید جمال الدین اسد آبادی پس از بازگشت از اروپا گفته اند در اروپا اسلام بود و مسلمان نبود و در دیار مسلمین مسلمان هست و اسلام نیست.
شکی نیست که هر کدام از مکاتب بشری کاستی هایی و در خود تناقضاتی دارند اما شاید هیچ کدام به اندازه اسلام ادعای نجات بخش و کامل بودن ندارند.
من دوست دارم ببینم واقعا عیب از مسلمانان است یا اسلام. این نوشته هم نظر خیلی شخصی بنده است و تلاش کرده ام از دید یک فرد عادی به این مساله نگاه کنم.
با نگاهی اگرچه کوتاه به کشورهای مسلمان می توان متوجه این نکته شد که فقر و بدبختی خاصی گریبان گیر آن هاست، تبعیض و نابرابری غوغا می کند و بی اخلاقی از حد گذشته است.
کافی است به کشورهایی مانند ایران به عنوان ام القرای جهان اسلام و دارای حکومتی تمام اسلامی، افغانستان، پاکستان، عراق، سوریه، سودان، اندونزی، عربستان و چند تای دیگر نگاهی بیندازیم. با توجه به غالب بودن تفکر و اجرای اسلام در این کشورها و در نتیجه این همه توصیه و دستورالعمل و راه کار، با وجود این همه مضامین عرفانی و اخلاقی، چگونه است که سرانجام این کشورها به این جا کشیده شده است.

برای مثال چطور دینی که این همه توصیه به خمس و زکات و انفاق دارد، پیروانش در فقر به سر می برند، چون این جمله از پیامبر آن که » الفقر فخری ( فقر افتخار من است)» ضرورتا باعث فقر نمی شود. جوامعی که اغلب افرادش روزی پنج بار سر در برابر خداوند بزرگ خم می کنند و در پیش گاهش به خاک می افتند چطور می توانند این همه بی اخلاقی را در خود داشته باشند.

در دینی که دیدن موی نامحرم عرش پروردگارش را به لرزه در می آورد، چگونه آمار تجاوز به زنانش سر به فلک می گذارد و هر روز باید خبر دزدیده شدن زنی به زور و تجاوز به وی و دزدیدن اموالش باشیم تازه اگر بخت بارش باشد و طرف تصمیم به کشتنشان نگیرد. چرا در این جوامع این همه تجاوزهای دسته جمعی وجود دارد. چرا در این جوامع مردها زن را به دید یک کالای فقط جنسی می بینند در حالی که ادعا می کنند دنیای غرب این طور است و اسلام به زنان عزت بخشیده است؟؟!! چگونه است که آقای خمینی به پیروانش اجازه می دهد که با کودک شیرخوار به قصد شهوت رانی عشق بازی کنند. مثال را از آقای خمینی زدم چون در ایران او را به عنوان رهبر مسلمین جهان می شناختند و به عبارتی عصاره دین اسلام بعد از هزار و چهار صد سال در او به عنوان رهبری دینی تجلی کرده بود. چون بشریت رو به پیش رفت است و مسلمانان هم هزار و چندی سال فرصت داشته اند تا دین خود را ارتقا دهند.

چرا در همین ایران اسلامی که تعداد مراکز آموزش قرآنش از تعداد ورزشگا ه هایش بیشتر است، زن ها در کوچه و خیابان و تاکسی و محیط کار آرامش ندارند و نمی توانند مانند یک انسان عادی به امور اجتماعی بپردازند.

مردمی که هزاران بار شنیده اند کسی اگر پرکاهی را از دهان مورچه ای بگیرد در جهان آخرت باید پاسخ گو باشد، چگونه می توانند این همه کلاه برداری و دزدی کنند؟

انسان هایی که حداقل در هر مراسم ختمی برایشا ن از کتاب مقدس خوانده می شود که وای بر کم فروشان چگونه است که این همه کم فروشی می کنند. شخصا نمی توانم قبول کنم که عدم آشنایی با زبان عربی این مشکل را به وجود آورده چون در کشورهای عرب زبان هم اوضاع بهتر از این نیست.
مردمی که کتاب مقدسشان قرآن، آن ها را از غیبت و پشت سر هم صحبت کردن منع می کند و آن را هم ردیف خوردن گوشت برادر مرده قرار می دهد و پیامبرش آن را از زنا بدتر می داند، چطور می توانند به این سادگی در هر جمعی و به هر مناسبتی غیبت هم دیگر را بکنند؟

چطور می توان ادعا کرد که روزه برای سلامتی مفید است، باعث نزدیکی انسان به خداوند می شود و فقر را از بین می برد، در حالی که هیچ کدام اینها را نمی توان در امتی روزه گیر مشاهده نمود؟

در دینی که این همه توصیه به خوش اخلاقی و تبسم و گشاده رویی دارد، چگونه است که مردم وقتی از کنار یک دیگر رد می شوند هیچ نگاه محبت آمیزی به هم نمی کنند. حال با بمب گذاری ها در عراق و پاکستان و افغانستان زیاد کاری نداریم که آن ها از ما هم بدبخت ترند.

در سرزمینی که صدها سال است برای کشته شدن ناحق نواده پیامبرش گریه و زاری می کنند، وقتی به کسی یه هر دلیل ظلم می شود، همه فقط تماشاچی می شوند و کسی خیال دفاع از مظلوم را هم ندارد.

تا بخواهیم می توانیم مثال بزنیم، از رشوه و احادیث در مورد آن، حکومت و حق مردم بر حکومت، بیت المال، روابط خانوادگی، بهداشت، و این اواخر هم رانندگی و ربا و صدها مورد دیگر که برای هر کدام آن دین اسلام دستور دارد حتی برای نحوه ورود به توالت یا نشستن روی خر هم دستور دارد.

دوباره می خواهم برگردم بر پرسش نخست که اکنون با این همه دستور الهی و فقهی در مورد هر چیزی و هر کاری، چرا جوامع مسلمان این همه مشکل دارند. اگر همه این مشکلات که گفتیم در غرب باشد باکی نیست چون غربی ها ادعای الهی و آسمانی بودن را چند صد سال است رها کرده اند، اما ما هر روز به حجم ادعاهایمان اضافه هم می کنیم.

پس چرا در عمل پیروان این مذهب این چنینند؟ آیا می توان آن را از جانب پیروان دین به حساب آورد؟

آیا می توان گفت که اسلام که ادعای شفابخشی برای دردهای بشریت دارد در عمل دردی هم به آن اضافه کرده است؟؟!!

فرض کنید که پزشکی ادعا می کند که در پزشکی بهترین و از سایرین برتر است و راه درمان فلان بیماری را می داند اما بیمارانی که به این پزشک مراجعه می کنند هیچ کدام بهبود نیافته اند و تازه تقصیر هم دارند چون بیماران خوبی نیستند چرا که اگر بیماران خوبی بودند باید درمان می شدند.
یا بگوییم که فلان دارو دوای فلان درد است اما تا به حال هر کس از این دارو خورده زنده نمانده و مشکل بر می گردد به تمامی کسانی که این دارو را خورده اند چون دارو هیچ ایرادی ندارد بلکه این مصرف کنندگان آن هستند که نمی توانند این دارو را درست مصرف کنند.

من فکر می کنم که این توجیه از پایه و اساس ایراد دارد.

بی منطق ترین پاسخی که به پرسش اصلی مطلبم شنیده ام این است که اسلام به طور واقعی و درست اجرا نمی شود چون اگر اسلام آن گونه که باید اجرا شود تمامی آن چه را که وعده داده عملی خواهد کرد.

حال این پرسش پیش می آید که این چه نوع مکتبی است که تا به حال یعنی از بدو پیدایش آن تا به امروز که بشرین به این همه پیش رفت در تمدن و علوم اجتماعی رسیده است، هنوز نتوانسته مریدانی تربیت کند که قوانین و دستورالعمل های آن را خوب اجرا کنند؟

این چه پزشکی است که نتوانسته به بیمارانش راه درست مصرف داروها را بیاموزد؟ نمی توانیم گناه را به گردن غرب و استعمار و دسیسه های آنان بیندازیم و یک بار دیگر وعده دیگری بدهیم که روزی حضرت مهدی خواهد آمد و اسلام را آن گونه که باید اجرا خواهد نمود.

پس دینی که از همه کامل تراست و این همه ادعای سادگی و بر طبق فطرت و برخاسته از نیازهای انسان بودن و تمام بودن و غیره و غیره دارد، نیاز به یک نجات بخش دارد. کسی که به دنیا خواهد آمد، یا طبق نظر شیعیان ظهور خواهد کرد، و اسلام را اجرا خواهد کرد و سپس دنیا پر از عدل و داد خواهد شد.

یعنی دین اسلام دینی است که با کتابی آسمانی که خود معجزه ای برای بشریت است، و پیامبر و تمامی امامانش، و هزاران هزار فیلسوف و عارف و زاهد و صوفی و روحانی و صدها هزار کتاب و رساله و هزاران ساعت بحث در آخر کار به این جا رسیده است که چشم انتظار یک نیروی غیبی دیگر بشود تا به وعده های آن عمل کند.

واعظی پرسید از فرزند خویش / هیج می دانی مسلمانی به چیست؟
صدق و بی آزاری و خدمت به خلق / هم عبادت هم کلید زندگیست
گفت زین معیار اندر شهرما / یک مسلمان هست آن هم ارمنیست!

Advertisements

برچسب‌ها:

10 پاسخ to “اسلام به ذات خود ندارد عیبی-هر عیب که هست در مسلمانی ماست؟؟؟؟؟”

 1. مهدي كريمي Says:

  با سوالات موافقم ولي جوابش رو بد دادي، و كاملا يك طرفه !!
  كه اول مقالت گفته بودي به عنوان شخصي بي طرف ميخواي قضاوت كني…ولي گويا مجالش رو پيدا نكردي.
  اول از همه بگم كه من خودم مسلمون نيستم، پس دليلي براي طرفداري از مسلمين و اسلام ندارم. تمام اين مثالهايي كه َز بي اخلاقي ها و مشكلات كشورهاي مسلمان زديد دقيقا همون تيتر مقالت رو ثابت ميكنه، كه «اسلام به ذات خود ندارد عیبی-هر عیب که هست در مسلمانی ماست» بله، مشكل از مسلمانان است، حداقل از طرز گفتار و مثالهايي كه آوردي ميشه اين نتيجه رو گرفت، چون مثلا وقتي ميگي مسلمونها تجاوز ميكنند، دزدي ميكنند، دروغ ميگن…، خوب اين چه چيزي رو ثابت ميكنه غير از اينكه اين مسلمونها دارن كار بدي ميكنند؟
  اگر اين كارها رو بر اساس آنچه كه تو قرآن خوندن انجام ميدهند، اونوقت ميتونيم بگيم بله مشكل از اسلامه، و نه فقط مسلمونها.
  امثال خميني و ديگر آخوندها هم ملاك اسلام نيستند، هركسي ميتونه با چند سال حوزه رفتن رساله بنويسه. تنها متن مورد استناد بايد قرآن باشه، والسلام.
  امثال خميني باز هم خودشون سندي هستند به همين داعيه كه مشكل از مسلمونها(اينجا خميني) است، درسته؟

  بعد در ادامه ميگي :
  «فرض کنید که پزشکی ادعا می کند که در پزشکی بهترین و از سایرین برتر است و راه درمان فلان بیماری را می داند اما بیمارانی که به این پزشک مراجعه می کنند هیچ کدام بهبود نیافته اند و تازه تقصیر هم دارند چون بیماران خوبی نیستند چرا که اگر بیماران خوبی بودند باید درمان می شدند.
  یا بگوییم که فلان دارو دوای فلان درد است اما تا به حال هر کس از این دارو خورده زنده نمانده و مشکل بر می گردد به تمامی کسانی که این دارو را خورده اند چون دارو هیچ ایرادی ندارد بلکه این مصرف کنندگان آن هستند که نمی توانند این دارو را درست مصرف کنند.»

  خوب اسلام كجا گفته صرف اينكه شما اسمتون رو مسلمون بشه نجات پيدا ميكنيد؟!
  متاسفانه اين مثال دكتر و دوا دمونتون مثال ناقصيه. اگر دكتري دارويي تجويز كرد و بيمار نخورد و حالش بهتر نشد اين دليل بر ناكارآمديه دكتره؟ يا داروش؟ يا مشكل از خود بيماره؟
  همه ي اينهايي كه گفتم درمورد تمام اديان صدق ميكنه نه فقط اسلام.

  اميدوارم منظورم رو خوب فهميده باشي، منتظر پاسخت هستم.

  • دامبولی Says:

   جناب آقای مهدی کریمی

   ممنون از نظرتون

   من همه ی این مطلب رو نوشتم که شما نرید سراغ صورت مساله اما فایده نکرد. البته این مطلب شاید هزاران کتاب و صدها سال زمان نیاز دارد که تا به حال هم البته هزاران نفر نوشته اند و با هم بحث کرده اند.

   من هم منظورم همان چیزی بود که گفتم.

   یعنی این که این چه دینی است که پیروانش نمی توانند آن را درست اجرا کنند.

   این هم یک مغلطه فلسفی است که بگوییم این دین خوب است اما پیروان خوبی ندارد و پیروان واقعی این کار را نخواهند کرد یا مثلن اگر احکام اسلامی به درستی اجرا شوند مشکل حل خواهد شد. ما نمی توانیم دایم از اسلام واقعی و مسلمان واقعی صحبت کنیم و بگوییم اگر پیروان آن را درست اجرا می کردند حالا این مشکلات وجود نداشت.
   نمی توانیم بگوییم نماز واقعی انسان را از بدی ها دور می کند پس هر نمازگزاری که بد کرد نمازش درستی نبوده.

   دلیل این که اسلام پیروان خوبی ندارد این است که دستورالعمل های خوبی ندارد نه این که پیروان خوبی ندارد.

   دلیل این که خیلی از مردم دنیا از یهودی ها بدشان می آید این نیست که یهودی ها ذاتن بد هستند بلکه این است که آموزه های دین یهود آن ها این گونه پرورش می دهد.

   دلیل این که مسلمانان افراطی تروریسم را راه حل می دانند این نیست که مادر زاد تروریست به دنیا آمده اند بلکه به این علت است که آموزه های اسلامی آن ها را تروریست بارآورده است.

   من جلوی عنوان مطلبم علامت پرسش گذاشتم تا نشان دهم صورت مساله این است.
   اگر دینی به پیروانش اجازه داد که در جنگ اگر زنی اسیر شد و شوهر داشت می توانید آن را برای خودتان بردارید، به هنگام جنگ آن ها همان کار را خواهند کرد، حال می خواهد عراقی باشد و زن ایرانی را اسیر گرفته باشد یا یک مسلمان در دارفور سودان باشد که زنی را از قبیله دشمن گرفته باشد.
   وقتی کشتار کفار در کتاب قرآن آمده است و تعریف کفار را هم مشخص کرده است، خوب معلوم است که هر روز در یک جای دنیا بمبی منفجر می شود و ده ها نفر را به خاک و خون می کشد.

   باز هم اشاره می کنم به لب مطلب که : اسلام دین خوبی نیست.

   باز هم از توجه شما سپاس گزارم

 2. هادی Says:

  هیمنطوری یه چیزائی نوشتی
  الفقر فخری از حضرت علی است و نه پیامبر و با هدف اینکه فقر در میان فقر اثر تخریبی زیاد نداشته باشه گفته شد
  دوم اینکه هیچ جای اسلام گفته نشده دیدن موی سر عرش رو به لرزه در میاره بحث لواط بودعه که علی علیه اسلام گفت تنها موقعی که عرش به لزره در میاد وقتی الست که لواط میشه چیزی که تو غرب حتی بهش افتخار میکنن و بهش جنبه قانونی و حقوقی هم دادن
  من نیمگم اینا تو جوامع اسلامی نیست و لی لاقل جنبه افتخاری و حقوقی و اینا نداره و هر چی هست تو خفاست
  مگه تو مسیحیت این فسادها نیست که هر روز یه جنجال سیکس از سوی کاردینالهاش اونم تو مدارس ایتام و بچه های بی سرپرسرت درز به بیرون میکنه

  • دامبولی Says:

   آقای هادی سلام

   1- جمله الفقر فخری منصوب است به پیامبر اسلام و می توانید آن را در کتب اسلامی مشاهده کنید. این هم منبع: مجلسي، محمد باقر، بحارالانوار، ج 41، ص 55 و منابع بسيار ديگر.

   2- من هم نگفتم در اسلام به صراحت عنوان شده که دیدن موی سر زن نامحرم عرش را به لرزه در می آورد، اما این چیزی است که بر سر هر منبری فریاد می شود و خودم صدها بار آن را شنیده ام. حالا اگر هم عرش را به لرزه در نیاورد عاقبتش آویزان کردن بی حجابان از موهای سر است. منبع» قرآن

   3- در غرب به لواط افتخار نمی شه اما قانونی هست. در غرب به سلیقه آدم ها احترام گذاشته می شه و به تفاوت هاشون. هم جنس بازی هم در بیشتر موارد یک تمایل کاملا فیزیکی است و زیاد ربطی به هوس بازی ندارد. البته من نمی دونم شما اصلن توی غرب زندگی کردید که دارید این حرف رو می زنید و اصلن چیزی در مورد هم جنس بازی می دونید یانه. همان قدر که یک مرد عادی از یک زن خوشش میاد، یک هم جنس باز از زن بدش میاد واین تفاوت دارد با کسانی که از هر دوجنس کامی می برند که آن انحراف است و این یکی نوعی مشکل و بیماری.

   اما بد نیست بدونید دو برادر پزشک به نام علایی تحقیقی در مورد ایدز در ایران داشتند. نتیجه تحقیق نشون می داد قم بالاترین آمار ایدز را دارد. خوب این دو برادر زندانی شدند. البته اطلاعی ندارم در حال حاضر آزاد هستند یا خیر.

   4- به نکته ی خوبی اشاره کردی.

   مگه تو مسیحیت این فسادها نیست که هر روز یه جنجال سیکس از سوی کاردینالهاش اونم تو مدارس ایتام و بچه های بی سرپرسرت درز به بیرون میکنه

   درسته این هم از تبعات دین است. اما خوبی غرب اینه که این اخبار به بیرون درز می کنه اما در میان مسلمانان هیچ وقت درز نمی کنه و اگر هم بکنه می گن طرف عامل استکبار بوده و داشته تهمت می زده تا آبروی روحانیت معظم بره و اون هم پولی گیرش بیاد.
   بد نیست سری به مقالات روزنامه کیهان و وب لاگ های جماعت بسیجی بیندازی تا ببینی در مورد کسانی که کروبی به عنوان شاهدان تجاوز نام برد، چگونه صحبت می کنند. چگونه همه ی مدارک ناپدید شد و اصلن شتر دیدی ندیدی. تازه طرف را باید به خاطر این که هم دست استکبار شده محاکمه کنند.

   این فرق غرب با شرق است.

   در انتها لازم به یادآوری است که در همین غرب هم تا حدود چند صد سال پیش فاحشه ها را آتش می زدند. هنوز هم تعداد کلیساها از تعداد درمان گاه ها بیشتر است و کشیش ها در زیباترین قصر ها زندگی می کنند. اتفاق و انقلاب بزرگ غرب، رهایی از چنگال دین بود نه انهدام دین.

 3. ای اسلام تو چرا این جوری هستی؟! « یاد داشت های دامبولی Says:

  […] […]

 4. محمدرضا Says:

  عجیب شما مسلمسن ندیدید؟کسی که به دستورات دینش عمل کند وخوب هم زندگی کند ؟از این ادمها هم در دنیای اسلام زیاد .لباس غیرت را از تنتان خارج کنید تا ببینید
  هرچه هست از مسلمانی ماست

  • دامبولی Says:

   قسمت اول پاسختون نظرتونه اما قسمت دوم رو نمی فهمم
   حالا اون ملت هایی که خیلی چیزا دارن و مسلمون نیستن از کجا آوردن؟ بعدشم ما چی داریم که می گی هر چی داریم از مسلمانی ماست؟
   و اما در مورد قسمت اول باید بگم اون آدم ها اگر مسیحی، بودایی یا بی خدا هم بودند باز هم انسان های خوبی بودند و این هیچ ربطی به اسلام نداره. مقاله ی من کلی داره در مورد جوامع مسلمون صحبت می کنه نه اشخاص به تنهایی
   این طور بخواییم به قشیه نگاه کنیم که ما دزدهای خوب هم داریم که خیلی با انصاف دزدی می کنن.

   شما پاسخ مطلب رو بده به تک و توک آدم هایی که مسلمون هستند اما خوب هستند کاری نداشته باش.
   ما داریم کلیت یک جامعه رو می بینیم
   اون آدم هایی که خوب هستند باعث نمی شند وقتی خواهر مادر شمااز خونه بیرون می رند کسی بهشون نگاه عوضی نکنه
   من دارم می گم این دین با این همه ادعا نتونسته پیروان خوبی تربیت کنه

 5. اسدالله شریفی Says:

  با سلام خدمت آقای دامبولی:
  باید عرض کرد که از نوشته های شما برمی آید که قرآن که کلام خدا است حتی یک بار هم در بین انگشتان شما ورق نخورده، شما لطفاً علم قرآن را با ترجمه و تفسیر درست بخوانید و بعد در بارهء تاریخ اسلام مطالعه کنید، بعدش می توانید قضاوت کنید که سرنخ در کجاست…
  مثال های را که شما ذکر کردید، همه مربوط به جوامع به اصطلاح اسلامی است که قانون اسلام 100 در صد درآن عملی نمی شود…
  نظام حکومت داری در اسلام نظام خلافتی است.
  چنین به نظر میرسد که شما دوران خلفای راشدین که طلایی ترین دوران اسلام بود، را از یاد بردید که یک خانم تنها و بدون کدام محرم از عراق و یا شام به زیارت خانهء میرفت و کسی حتی جرآت دیدن را هم به او نداشت…
  اگر شما قرآن را باز کنید، در اولین ورق بر می خورد که: «این کتاب، نیست هیچ شک و شبه درین، این کتاب رهنما است برای متقیان، آنانیکه ایمان آوردند به غیب، و برپا میدارند نماز را و…»
  بفرمایید آیا شما یکی ازین ها را انجام داده اید و یا میدهید تا این کتاب «قرآن» رهنمایی باشد به شما…
  بهتر است شما دانش خود را در بارهء قرآن بیشتر کنید تا باشد خداوند شما را هدایت کند. انشالله

  • دامبولی Says:

   سلام آقای شریفی

   من نمی دونم شما از کجا به این نتیجه رسیدید که قرآن رو من نخوندم. من هیچ چیزی در مورد قرآن ننوشته بودم که شما به قرآن گیر دادید.

   این که می گید قرآن رو با تفسیر بخونید یعنی این که کتابی که به ادعای نویسنده اش خیلی روان نوشته شده نیاز به تفسیر داره درسته؟

   در مورد تاریخ اسلام به قدر کفایت مطالعه داشتم و چیزی چز قتل و غارت و زن بازی و شراب خواری ندیدم. شما بگو کدوم کتاب رو بخونم می رم اونم می خونم

   در مورد جوامع اسلامی که گفتید صد در صد قوانین اسلام رو رعایت نمی کنند باید بگم همین گفته ی شما تایید صحبت های منه
   حالا به نظر شما کدوم کشور قوانین اسلام رو هشتاد در صد اجرا می کنه؟

   در مورد دوران طلایی که گفتید باید بگم مثل این که شما تاریخ اسلام رو نخوندید. تاریخ طبری رو بخونید ببنینید در این دوران طلایی چقدر کثافت کاری شد. نکنه این دوران طلایی هم مثل دوران طلایی امام راحل می مونه؟
   حالا در ام القرای اسلام شما خانمت رو ساعت ده شب بفرست بره یک کیلو گوشت بخره . نمی گم از تهران بفرستش اصفهان نه!! فقط بفرستش سر کوچه تا بقالی سر کوچه

   و اما در مورد این که در کتاب هیچ شکی نیست. یه نفر کتاب رو نوشته بعد خودش هم نوشته کتاب من هیچ مشکلی نداره. پس وبلاگ من هم جای هیچ شک و تردیدی نداره چون خودم می گم.
   من هم نماز می خوندم هم روزه می گرفتم هم مسلمون دو آتیشه بودم و برای این کارها بسیار متاسف و پشیمان هستم. خداوند وجود ندارد تا کسی را هداست کند اگر بود تا حالا یه کاری کرده بود.

   • اسدالله شریفی Says:

    علیک السلام آقای دامبولی:
    اولاً اینکه شما تا حال ندانستین که وقتی حرف از اسلام می زنین، کتاب و یا قانون اساسی اسلام قرآن است.
    همهء آن مسایل را که شما ذکر کرد دال بر عدم دانش شماست، چون شما تا حال نمیدونین که قرآن کلام خداست، مثل دیگر ادیان (تحریف شده الهی) نیست که برای یک قوم خاص و به یک مدت محدود نازل شده باشه بل قرآن کتابیست جامع، کلامیست ربانی که از طرف خالق کون و مکان توسط جبرییل امین (فرشته وحی) به آخرین پیامبر (محمد ص) نازل شده.
    بله! قرآن یک کتاب داستان نیست که شما اون رو در مدت کمی خلاصش کنین، قرآن کامل ترین کتاب آسمانیست که برای هدایت «بشر» نازل شده، هر آیه و واژهء ذکر شده درآن نیاز به تعمق و تفکر داره، اگر شما قرآن رو می خوندید، بارها به این نکته بر می خوردید که الله تعالی می فرماید «افلا تعقلون، افلا یتفکرون….» که شما نخوندید، چه رسه به اینکه شما در بارهء ترجمه و تفسیر آن بگویید…
    در رابطه به گفتهء شما «در مورد جوامع اسلامی که گفتید صد در صد قوانین اسلام رو رعایت نمی کنند باید بگم همین گفته ی شما تایید صحبت های منه»
    باید گفت که اولاً شما اسلام و قرآن رو نقد کردین که مشکل در اسلامی، بعدش هم ادعای این رو دارین که جوامع اسلامی قانون (به اصطلاح ناقص) اسلام را 100 درصد رعایت نمی کنن طوریکه خدمت شما عرض کردم، نظام دولت داری در اسلام، خلافت است، شما لطف فرموده تاریخ «خلفای راشدین» را یکبار ورق بزنید.
    در بارهء ام القرای اسلام، خدمت شما عرض شود اینکه، اسلام نسبت به هر دینی، مکتب فکری و یا نظام دیگر، بهترین حق رو به خانم ها قایل شده، من به حیث یک مرد مسلمان (الحمدلله) هیچ گاهی به خانم خود این رو نخواهم گفت تو برو برای من یک کیلو گوشت بخر، چون این وظیفهء منی…بدون در نظر داشت اینکه باهاش چه میشه…همانجوری که قبلاٌ هم اشاره کردم، در دوران طلایی اسلام خانمی بدون محرم از شام و عراق به مکه به قصد زیارت خانهء خدا می رفتند که فرسنگ ها راه هست..ولی شما از تهران و اصفهان دارین به من میگین…
    عزیزم، اینکه شما فرمودین من هم نماز می خوندم، مسلمان دو آتیشه بودم….اصلاً نبودین، اصلاً نمیدونستین که نماز یعنی چه، آیا میدونستین که چرا باید نماز خواند؟
    آیا گاهی احساس کردی که چرا خلق شدی؟ به اصطلاح شاعری:
    بنگر به کجایی زکجا آمده یی – میدان که چه می کنی کجا باید رفت
    میدونم من هم یه وقتی مثل شما (شاید) یه جوان مسلمون بودم که اسلام رو صرف به میراث برده بود..ولی بعداً به حیث یک جوان مسلمون مسیولیت داریم تا دین و آیین خود رو بدونیم، در باره ش تحقیق و جستجو کنیم، ولی الآن الحمدالله می دونم که من چرا مسلمانم…
    شما در رابطه به دین یهودیت و اسلام اشاره کردین، باید خدمتتون عرض بشه اینکه آیین یهودیت هم یک آیین الهی است همانجوری که اسلام است که به مدت محدودی (تا ظهور عیسی و دین عیسویت) بر بنی اسراییل نازل شده بود. بعد از ظهور عیسی ع، یهودیت منسوخ قرار داده شد و البته که پیروان این دین کتاب الهی را به نفع خود تحریف کردند، درست همانجوری که امروز ما شاهدیم که انجیل هم تحریف شده و انواع و نویسنده هم داره…ولی قرآن؟
    بدون شک، این کلام الهیست که خود خداوند 1400 سال قبل وعده داد که من این دین رو نازل کردم و من خودم نگهبانش هستم، کمی فکر کنین چرا تا حال حتی یک حرفی از قرآن هم تحریف نشده؟ چرا قرآن نویسنده نداره؟ اگر شما به این نظر هستین که قرآن کلام بشر است و نویسنده دارد، من از خود قرآن میگم براتون «و اگر در آنچه بر بنده خويش نازل کرده ايم در ترديد هستيد ، سوره ای همانند آن بياوريد و جز خدای همه حاضرانتان را فرا خوانيد اگر راست می گوييد»
    دامبولی عزیز، خدا رو شکر می کنم که شما یک «اتیست» هستید و صرف بوجود خدا باور ندارید، در حالیکه خود جزء از کلمهء که «لا اله» است رو همیش بزبان جاری می کنید، هنوز هم اول وقتی، اندکی فکر کن، به اشیای دور و بر خود ببین، آیا این ها همه بخودی خود بوجود آمده اند؟ آیا این کایینات بی انتها بدون کدام آفریدگار بخودی خود پیدا شده و کنترول می شود؟
    خداوند در کتاب خود می فرماید: «چگونه به خداوند كفر مى‏ورزيد در حالى كه شما مرده بوديد (مواد اوليه بدنتان قبل از تركيب و نفخ روح اجزايى بى‏جان بود) شما را زنده كرد، آن گاه شما را مى‏ميراند و باز زنده مى‏كند، سپس به سوى او بازگردانده مى‏شويد»
    تا دیر نشده، اندکی تاءمل کن در باره خلقت خدا، آیا همه چیز سر خود انجام میشه..نه به هیچ وجه نه، خداوند ذاتاً هرکس رو با عقل و منطق آفریده اینکه شما از آن در کجا و چگونه استفاده میکنید مربوط شماست..دنیا دار الامتحان است نه محل مجازات، اینجا همه یکسان حق دارند تا راه خود رو انتخاب کنند، راست یا چپ، درست یا غلط، سفید یا سیاه، علم یا جهل و نادانی…
    در بحث بالا شما به تروریسم و اسلام اشاره کردید، ازین معلوم می شود که اصلاً شما خبر ندارین که الله تعالی در قرآن فرموده: کشتن یک فرد بی گناه یعنی کشتن تما نسل آدم
    و اگر یک شخص بی گناه رو از مرگ نجات بده، یعنی اینکه تمام نسل آدم رو نجات دادی…شما معنی تروریسم رو درست مطالعه کنین و در رابطه به تروریسم و اسلام لطفاً تحقیق (بی طرفانه و آگاهانه) کنید، انشالله که به حقیقت خواهید رسید…
    به حیث یک برادر از شما تقاضا می کنم تا لینک های زیر رو یک بار با چشم دل تماشا کنید:پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: