مدال شجاعت به اسلام

با نگاهی به اتفاقات اخیر در ایران، تاریخ انقلاب اسلامی و تاریخ اسلام می توان دریافت که تمامی ادعاهای اسلام مبنی بر فطری بودن آن، قدرت مند بودن آن از لحاظ منطقی و عقلی و نیز شجاع بودن آن در برابر منتقدان و پرسش گران، یاوه و گزافه ای بیش نیست.

در مورد فطری بودن آن، پیش تر مطلبی با عنوان اسلام دین فطرت نوشته ام که این جا می خوانید.

اما در مورد قدرت منطقی و عقلانی این دین و شجاعت برخورد آن با نقد و انتقاد باید گفت که اسلام و روحانیون بیشتر شبیه به کودکانی می مانند که فقط لگدپراکنی می کنند. از همه چیز و همه کس حتی سایه خودشان هم می ترسند، به همه مشکوکند، همه را خائن می دانند و هر چیزی می تواند به سادگی دودمانشان را به باد دهد. بنابراین، هر روز بیشتر و بیشتر تلاش می کنند تا همه چیز را نابود کنند، از نقاشی و مجسمه و موسیقی و تئاتر گرفته تا کتاب و علم و اینترنت و نیز رسانه های گروهی مانند تلوزیون و رادیو و ماهواره و روزنامه و مجله و هم چنین هر گونه اعتراض و انتقاد حتی از جانب هم دینان و هم لباسی های خود، و سوای این ها حتی مراسم و مناسک عبادی و عرفانی.

در حقیقت می توان گفت هر چیزی می تواند پایه های این امپراتوری بزرگ را بلرزاند.  موارد زیر نمونه هایی هستند قابل یادآوری حتی برای نسل جوان برای اثبات ادعای من:

ترس از هنر:

تنها هنـرى مـورد قبـول قـرآن است که صیقل دهنـده اسلام نــــاب محمـدىصلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم ، اسلام ائمه هـدىعلیه‌السلام ، اسلام فقـرإ دردمنــــــد ، اسلام پابرهنگان ، اسلام تازیانه خـوردگان تاریخ تلخ و شرم آور محرومیتها باشـد. هنـرى زیبـا و پاک است که کـوبنـده سـرمایه دارى مـدرن و کمـونیسـم خـونآشـام و نـابـود کننـده اسلام رفـاه و تجمل ، اسلام التقاط ، اسلام سازش و فـرومایگـى ، اسلام مـرفهیـن بـى درد و در یک کلمه اسلام آمریکایـى باشـد. هنر در مـدرسه عشق ، نشان دهنده نقاط کـور و مبهم معضلات اجتماعى ، اقتصادى ، سیاسى ، نظامى است. هنر در عرفـان اسلامـى تـرسیـم روشـن عدالت و شـرافت و انصـاف و تجسیـم تلخکامـى گرسنگان مغضـوب قدرت و پـول است. هنر در جایگاه واقعى خود ، تصویر زالوصفتانى است که از مکیدن خـون فرهنگ اصیل اسلامى ، فرهنگ عدالت و صفا لذت مـى برنـد. تنها به هنرى بایـد پرداخت که راه ستیز بـا جهانخـواران شـرق و غرب و در رإس آنان آمـریکا و شوروى را بیاموزد.

موسیقی

آموزش و یادگیرى نوازندگى آلات موسیقى از نظر مراجع تقلید شیعه چنین است:

همه مراجع (به جز آیات عظام بهجت و صافى) می گویند: آموزش و یادگیرى نوازندگى با آلات مختص [به لهو] جایز نیست و اگر از آلات مشترک باشد، به منظور استفاده مشروع و حلال، اشکال ندارد.[۱]

آیات عظام بهجت و صافى می گویند: آموزش و یادگیرى نوازندگى با آلات موسیقى، حرام است.[۲]

نظر فقها دربارۀ موسیقی و مصادیق حرمت آن، همه از آیات و روایات معصومین (ع) استفاده شده است؛ به عنوان نمونه می توان به این روایات اشاره کرد. امام صادق(ع) می فرمایند: «آلات ساز و آواز، از عمل شیطان است پس هر چه در زمین از این نوع وجود دارد از ناحیۀ شیطان است.»[۴]

پیامبر اکرم(ص) نیز می­فرمایند: «شما را از مزمار و کوبات (آلات موسیقی) نهی می کنم.»[۵]

مجسمه

به دنبال سرقت سريالي مجسمه‌هاي شهري، علاوه بر سرقت 6 مجسمه قبلي، دو مجسمه «شريعتي» و «مادر و فرزند» هم از پارك شريعتي و شهرك قدس ربوده شدند.

عوض شهابی فر، فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویر احمد خواستار تخریب مجسمه آریو برزن شده است

  مجسمه های آرش کمانگیر و اسبش به جرم «اهانت به امام»! از میادین ساری ناپدید شدند

ساختن مجسّمه از نظر شرع اسلام اشکال دارد.

نقاشی

نقاشی های مشهد را از روی دیوارها پاک کردند آن هم به دستور یک آخوند، تمامی نقاشی ها باید از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز داشته باشند برای چاپ شدن. حتی کشیدن صورت امامان و پیامبر اسلام هم ناپسند است.

تاترو سینما

تاتر و سینما که دیگر جای خود دارد، تمامی فیلم ها و سریال ها و نمایش نامه باید قبل از فیلم بردای یا اجرا مورد تایید قرار بگیرند و پس از ساخت فیلم و یا آماده شدن تاتر برای اجرا باز هم باید یک بار دیگر مجوز بگیرند. هنرمندان تاتر و سینما منفورند و مغضوب و جایشان در قعر جهنم است.

این از هنر اما بیایید نگاهی به انسان بیندازیم تا ببینیم اسلام از انسان ها چقدر می ترسد.

در اسلام انسان ها تا زمانی محبوبیت و ارج و قرب دارند که مسلمان و آن هم از نوع ذوب شده در ولایتش باشند، اهل سینه زنی و پای منبر نشستن و نماز جمعه رفتن باشند.

اسلام از زن می ترسد آن قدر که هزاران هزار ترفند دارد تا زنان را خانه نشین کند، چون دینی است که نمی تواند جلوی مردانش را بگیرد پس جلوی زنانش را می گیرد.

اسلام از اختلاط زن و مرد وحشت دارد، کافی است نگاهی به مدارس، دانشگاه ها، مهد کودک ها، اتوبوس ها، و هر جایی که پای این دو به آن می رسد داشته باشیم، همه مردها باید از همه زن ها جدا باشند حالا استخر و ورزشگاه که دیگر جای خود دارد.تازگی ها که بحث پارک های مجزا هم به میان آمده است.

این دین قدرت مند حتی از جنازه ها هم می ترسد، نگاهی به نحوه دفن شهدای جنبش آزادی خواهی ایران در دو سال اخیر ، چه معروف و انسان های عادی جامعه شاهدی بر مدعای من است.

اسلام از مراسم عزاداری و دعا و جلسه قرآن هم می ترسد. کافی است کسی که مخالف حکومت است بخواهد این مراسم را برگزار کند، حتی اگر در حد و اندازه خاتمی، یعنی رییس جمهور پیشین کشور هم باشد باز هم نمی تواند.

این اسلام قدرت مند و شجاع از علم و کتاب و تفکر واهمه دارد، همیشه تلاش می کند متفکرین را بی اخلاق جلوه دهد، علم بدون تقوا را بی ارزش نشان دهد و به طور کل علم را چیزی بیهوده نشان دهد. اسلام معتقد است همه علوم در قرآن جمع است پس انسان نیازی به علوم دیگر ندارد. البته وایگراش را هر شب جمعه مصرف می کند و در بهترین بیمارستان شهر جراحی می کند اما در باطن به علم باور ندارد.

اسلام از تجمع وحشت دارد، برای هر نوع تجمعی باید مجوز داشته باشید، عروسی یا عزا یا سمینار علمی یا نمایش گاه فرقی ندارد، هر جا که چند نفر دور هم جمع می شوند باید مجوز داشته باشند.

اسلام از این که کسی در آن وارد شود و سپس بخواهد بیرون برود وحشت دارد و حکم آن را اعدام قرار داده است.

اسلام از رسانه ها نیز می ترسد. رادیو و تلوزیون باید همیشه تحت کنترل باشند. روزنامه ها و مجله ها پیش از چاپ باید بازبینی شوند، تمامی بروشورها و کاتالوگ ها و مجله هایی که از خارج وارد ایران می شوند باید بازبینی و در صورت نیاز سانسور شوند. روزنامه های منتقد باید بسته شوند.

ماهواره از همه بدتر است، هر که ماهواره دارد باید تاوان بدهد، می توان به بهانه ماهواره حتی بدون اجازه وارد حریم خصوصی افراد شد.

اسلام از سکس وحشت دارد، همیشه برآن است تا آن را از ریشه بخشکاند، درست است که خودش چهارتاچهارتا می گیرد و صیغه ای هایش بی شمار است اما همه چیز باید در خفا باشد.  همواره تلاش می کند سکس سربسته باقی بماند تا نکند نیروی آن اسلام را نابود کند.

بی حجابی اسلام را آزار می دهد، بی حجابی بد تر از هدر دادن خون شهدا می شود و فرد بی حجاب لایق تازیانه و تعزیر.

باورتان نمی شود اما اسلام از چکمه خانم ها هم می ترسد، می ترسد با دیدن چکمه هوایی بشود و نتواند جلوی خود را بگیرد.

اسلام از شراب هم می ترسد، خوردن آن مجازات دارد و درست کردن آن عقوبتی بدتر، البته اگر تریلی تریلی آن را وارد کنید کسی ایرادی نمی گیرد به شرط آن که حق و حساب حضرات فراموش نشود.

اسلام با شادی مخالف است، شما می توانید هزاران بار در خیابان گریه کنید و ببینید که هیچ مشگلی پیش نمی آید اما کافی است بخندید تا نیروهای حافظ بیضه اسلام مانند اجل معلق بر سرتان خراب شوند  و شادیتان را به عزا تبدیل کنند. در رادیو و تلوزیون، برنامه ها و کارنوال های عزاداری و گریه همیشه هست و هیچ گاه از آن دریغ نمی کنند. مگر نه این که به قول آخرین پرچم دارشان «این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگاه داشته است»؟

اسلام از مخالفانش خیلی بدش می آید تا جایی که همیشه آن ها را به بدترین شکل ممکن نابود کرده است. آیا تا به حال به فکرتان خطور کرده است که چرا در تاریخ اسلام ، در این هزار و چهارصد سال اخیر کسی نتوانسته چیزی شبیه آیات قرآن درست کند؟ اگر از اسلام بپرسی می گوید این معجزه است اما از من بپرسی می گویم هر کسی که این کار را کرده سریع نابود شده، آخرین نمونه همین آقای سلمان رشدی که فقط کمی به پر و پای اسلام پیچید و هنوز باید با محافظ به دست شویی برود یا کاریکاتوریست های غربی یا حتی کسانی مثل سروش در ایران که لعن و تکفیر شدند چون فقط نگرششان جور دیگری بود، مخالفان حکومتی مثل کروبی و موسوی و زیدآبادی و فروهر و غیره جای خود دارد.

اسلام با همه چیز و همه کس، هر چیز یا هرکسی که از او بپرسد، انتقاد کند، خرده بگیرد، غیر از آن چه او گفته کند، غیر آن چه او گفته بپوشد،بخورد یا بیاشامد هراس دارد.

اسلام برای زنده ماندن باید روی خوراک، پوشاک، آرایش، راه رفتن، نشستن، برخاستن، نگاه کردن، دوست داشتن، دست شویی رفتن، سکس داشتن، ورزش کردن، موسیقی، تاتر، مدرسه ها، زنان، بچه ها، روزنامه ها، تابلوها، کنسرت ها، کتاب ها،  و و و و و  کنترل داشته باشد.

پایه های این دین با ساق پای زنی، مقاله ای، فیلمی، نوشته ای، عکسی می لرزد.

حتی آب بازی هم می تواند این دین را بر باد دهد.

اسلام از لوگوی تهران امروز هم می ترسد و آن را زنی در حال رقص می بیند.

اسلام از خیار و موز و هویج هم می ترسد مبادا که زنان با دیدن این ها فیلشان یاد هندوستان کند.

اسلام از اسم شاه و پادشاه هم می ترسد. از نام بردن طاغوت هم ابا دارد.

این دین سخت ترسو و بی منطق است.

شاید بد نباشد این شعر را از پیام عالی نژاد این جا بگزارم

چرا اینگونه از موی زنان ارشاد می ترسد// از این موی رها گشته به دست باد می ترسد

لباس تیره در بر کن لباس قهوه ای مشکی// چرا چونکه طرف از رنگهای شاد می ترسد

کند نابود آثار تمدنهای پیشین را//از آنچه آورد تاریخ را در یاد می ترسد

به یاسوج از نماد آریو برزن و شمشیرش//و در ساری هم از سرباز قوم ماد می ترسد

چنان چون طالبان که می هراسیدند از بودا//رفیق ما هم از سنگ و گچ و فولاد می ترسد

فقط باید ببوسی دست و گویی بل بله قربان//از اندیشه از استدلال از استعداد می ترسد

بزن خود را به آن راه و بگو چیزی نفهمیدم//که او از هر کسی دوزاریش افتاد می ترسد

هم از سرخی گل ترسد هم از سبزی برگ آن//از آن سروی که محکم جای خود استاد می ترسد

نه تنها از زبان سرخ و از سرهای سبز ما// از آن دیگی که بوی قررمه سبزی داد می ترسد

زمانی می هراسید از تجمع های ملیونی//ولی امروز روز از تک تک افراد می ترسد

کسی که منطق او داد و فریاد است و فحاشی//برای چه خودش از واژه ی فریاد می ترسد

بزن بر فرق ما تا می توانی تیشه ی خودرا//عزیزم کوه کی از تیشه ی فرهاد می ترسد

گذشت آن دوره ای که می رمید آهو زصیادان//کنون از سایه ی خود نیز هر صیاد می ترسد

کبوتر می کند پرواز هم بال پرستوها//و جغد از اینکه رفته هیبتش بر باد می ترسد

زمانی می رمید از چوب و باتوم آنکه می فهمید//ولی حالا چماق از کله ی پرباد می ترسد

ندارد ماهی آزاد خوف از تور ماهیگیر//کنون قلاب و تور از ماهی آزاد می ترسد

نمی ترسد دگر شمشاد از داس و تبر//زیرا که امروزه تبر از قامت شمشاد می ترسد

بلی جانم گذشت آن دوره و امروزه لولو هم// چنین از بچه های این خراب آباد می ترسد

خدایا میشود روزی رسد گویند ای هالو//ببین وارونه شد مادر زن از داماد می ترسد

بخند ای هموطن قهقه بزن این خنده ها خاری است // به چشم آنکه از این قلبهای شاد می ترسد

Advertisements

برچسب‌ها: ,

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: