استفتائات و احکام نقوی – در آداب بیت الخلاء

دامبول جان دستم به دامنت!میشه آداب و رسوم دستشوئی رفتن رو هم برام تفسیر کنی!؟ چون با این احادیثی که در پائین نوشته خواندم نمیدونستم برای مستراح رفتن ، بایستی کلی آیه و دعاو مناجات بلد باشی و چقدر باید ریاضت بکشی تا کارت تموم بشه !!
فصل يازدهم : در آداب بيت الخلاء
چون خواهد كه داخل بيت الخلاءِ شود سر را بپوشاند ! و اگر در بالاى عمامه چيزى بر سر گيرد بهتر است ، و بسم اللّه بگويد و اين دعا بخواندبه اين عنوان :
بِسْمِ اللّهِ وَبِاللّهِ اَلّلهُمَّ اِنّى اَعُوذُبِكَ مِنَ الْخَبيثِ الْمُخْبِثِ الْمُخْبِثِ الرِّجْسِ النَّجِسِ الشَّيْطانِ الرَّجيمِ وديگر بگويد بِسْمِ اللّهِ وَبِاللّهِ وَلااِلهَ اِلاّ اللّهُ رَبِّ اَخْرِجْ عَنّى اْلاَذْى سَرْحا بَغَيْرِ حِسابِ وَاجْعَلْنى لَكَ مِنَ الشّاكِرينَ فيماتَصْرِفهُ عَنّى مِنَ اْلاَذى اَوِ الْغَمِّ الَّذى لَوْجَبَسْتَهُ عَنّى هَلَكْتُ لَكَ الْحَمْدُ اَعْصِمْنى مِنْ شَرِّما فى هذِهِ الْبُقْعَةِ وَاَخْرِجْنى مِنْها سالِما وَحُلْ بَيْنى وَ بَيْنَ طاعَةِ الشَّيْطانِ الرَّجيمِ!( تا اینجاش که فکر کنم دهن شیطان سرویس شده!! ) و چون داخل شود پاى چپ را مقدم دارد، بنابر مشهور و حديثش بنظر نرسيده است چون عورتش باز شود بِسْمِ اللّه بگويد تا شيطان چشم برهم نهد و نظرش بعورت او نيفتد! و چون درست بنشيند بگويد اَلّلهُمَّ اذْهَبْ عَنّى الْغَذى وَاْلاَذى وَاجْعَلْنى مِنْ الْمُتِطَهِّرينَ و جمعى گفته اند كه سنت است كه تكيه بر پاى چپ كند و پاى راست را گشاده گذارد!! و مستندش بنظر نرسيده است و چون غايط يا بول بدشوارى بيرون آيد، و بعضى گفته اند مطلقا ايندعا بخواند:
اَلّلهُمَّ كَما اَطْعَمْتَنيهِ طَي طَيّبا فى عافِيَةٍ فَاءَخْرِجْهُ مِنّى خَبيثا فى عافِيَةٍ.
در حديث است كه بر هر بنده فرشته موكل است كه سر او را بزير مياندازد در بيت الخلا كه نظر به حدث خود كند، پس آن فرشته مى گويد كه اي فرزند آدم ، اين عاقبت خورشهاى تست كه سعى بسيار در خوبى و پاكيزگى آنها ميكردى ، پس فكركن كه از كجا بهم رساندى و عاقبت بكجا رسيد!(دیگه حالم از هر چی خورشت بود به هم خورد!!) پس سزاوار آنست كه در اين حال بنده اين دعا بخواند اَلّلهُمَّ ارْزُقْنىَ الْحَلالَ وَجَنّبْنى الْحَرامَ چون نظرش بآب استنجا افتد بگويد:
اَلْحَمْدُلِلّهِ الَّذى جَعَلَ الْماءَ طَهُورا وَلَمْ يَجْعَلْهُ نَجِسا وچون خواهد استنجا كند بگويد اَلّلهُمَّ حَصِّنْ فَرْجى وَاسْتُرْ عَوْرَتى وَحَرِّمْنى عَلَى النّارِ وَوَفِّقْنى لِما يُقَّرِبُنى مِنْكَ ياذَالْجَلالِ وَاْلاِكْرامِ و چون برخيزد دست بر شكمش بمالد وبگويد:
اَلْحَمْدُلِلّهِ الَّذى هَنانى طَعامى وَ شَرابى وَعافانى مِنَ الْبَلْوى و چون خواهد بيرون آيد پاى راست را مقدم دارد، بنابر مشهور و دست بر شكمش بمالد و بگويد اَلْحَمْدُلِلّه الَّذى عَرَّفَنى لَذَّتَهُ وَاءَبْقى فى جَسَدى قُوَّتَهُ وَاَخْرَجَ عَنّى اَذاهُ يالَها مِنْ نِعْمَةٍ لايِقْدِرُ الْقادِروُنَ قَدْرَها!!!
*** *** ***
حالا با این اوصاف فکر نمیکنی به جای شیطان،دهن خودمون سرویس میشه؟! البته میدونم با ادله محکم و جواب حکیمانه ات همه مریدانت رو شگفت زده خواهی کرد!
عندالله اجرکم فی کل نقیون!

دامبولی می‌گوید:
14/11/2011 در 3:17 ق.ظ. | پاسخ   ویرایش

هوالتمیز
دلیل پوشاندن سر آنست که اگر کسی بخواهد با چماق توی فرق سرتان بکوبد ، هیچ صدمه ای به شما نرسد چون هم عمامه دارید و هم روی عمامه چیز دیگری بسته اید. پس اگر کسی بهترین زمان برای کوبیدن چماق بر سرتان را زمان خلای شما بداند و به شما حمله کند، پارچه های عمامه و سرپوشتان جلوی ضربه را خواهند گرفت.
و اما در مورد دعا و بسم الله
بسم الله را باید گفت به این دلیل که شیطان لعنت الله علیه می خواهد شوشول شما را ببیند. شما با گفتن بسم الله یک ضدحالی به شیطان می زنید، یه چیزی تو مایه های مشت محکم به دهان استکبار جهانی
شیطان با شنیدن بسم الله دوتا پای دیگر قرض می کند و الفرار را بر القرار ترجیح می دهد. فکرش را بکنید در این ممالک غربی شیطان دارد همه زیر و بالای مردم را دید می زند.
پس فراموش نکنید که به محض این که خواستید شلوارتان را پایین بکشید باید بسم الله را بگویید. این جوری دهن شیطان هم سرویس خواهد شد. مومن همیشه باید در حال ذکر خداوند باشد چه در حال خلاء یا حمام یا وطی با کنیزان که قبلن دعایش را گفته ام. شیطان هم هر بار شما شلوارتان را می کنید مترصد فرصد است تا به چیز شما نگاه کند و پس و پیشتان را دید بزند.
احوط آنست که خودتان هم به چیزتان نگاه نکنید و وقتی دارید شلوارتان را در می آورید بگویید: ” استغفرالله ربی و اتوب الیه من نظر الی آلتی و بیوض زیر آلتی”
مستحب است که شما با پای چپ وارد شوید، خوب حتمن می خواهی بدانی چرا، چون ما از چپ و مارکسیسم بدمان می آید و برای خلاء رفتن از پای چپ استفاده می کنیم. حتی این قدر از چپ بدمان می آید که چیزمان را هم با دست چپ می شوریم واین چپ حالا فرقی نمی کند سنتی باشد یا مدرن چیز خیلی مزخرفی است که نان ما را آجر کرده است.
وقتی هم نشستید برای این که حال این چپی ها را بگیرید هم باید روی پای چپ بنشینید و پای راستتان را گشاد بگزارید و دعایش را بخوانید که در بالا آمده است.
اگر غایط با دشواری بیرون آمد معلوم می شود شما زیاد آب نخورده ای و یبس شده ای اما اشکالی ندارد و می توانی با دعا این را حل کنی پس باید بگویی:” الهم اخرج غائطی مع الیسر و لا مع العسر”
اما اگر یبوست به حدی بود که جر خوردی باید دعا کنی: ” اللهم الاعمر مقعدی فی احسن الطریق”
و اگر بول با مشکل بیرون آمد که باید بروی جمکران و توبه کنی چون معلوم است که با زن های خیابانی خاک تو سری کرده ای و سوزاک گرفته ای و باید بگویی: ” اللهم اغفر زنایی و لا تبتلینی بالسوزاک انک ارحم الراحمین”

و اما در مورد فرشته ای که سر مومنان را می گیرد تا ببینند چه غلطی کرده اند. این یکی از نکات بزرگ فلسفی اسلام است که می گوید ببین سیب به آن خوشمزگی را خوردی حالا به چه روزی افتاده است. یا ببین این پیتزایی که خوردی چه شکلی شد، یا اون کباب بره یا بستنی فالوده و غیره و غیره. این ها همه از حکمت است و می بینید که در دین ما حتی برای چیزهای به این سادگی مثل خلاء رفتن هم حکمتی است و به همین دلیل است که مومنین در بلاد اسلامی هیچ گناه نمی کنند و انسان های بسیار فلسفی ای هستند و بلاد مسلمان به این درجه از رشد و فهم رسیده اند. به همین دلیل است که مسلمانان هرگز سر یکدیگر را کلاه نمی گزارند و آمار کلاه برداری در کشورهای مسلمان صفر است چون می دانند آن چه می خورند در اندک ساعتی به گوه تبدیل می شود پس چرا حرص، چرا طمع، چرا دوز و کلک، چرا مال حرام؟
پس هر گاه پی پی کردی و فرشته سرت را گرفت و خم کرد تا ببینی چه کرده ای بگو: ” اللهم اخرج النجاست من بطنی و زین بطنی بالگل و البلبل”
البته می توانی همان لحظه که فرشته گردنت را گرفت تو هم دست فرشته را بگیری و به کار مشول شوی اما برای این که فرشته از حالت نامرئی دربیاید و جسمیت بیابد باید بگویی:” اللهم جسم هذه الملائکه حتی انا ازوجها فی هذا الخلاء، انت خیر الجاکشین”
و بعد باید که استنجا کنی یعنی که آلت مبارک را بگیری و هی آن را تا سرش بدوشی که در این کار فایده ای بس بزرگ است و باید بگویی: ” اللهم زید طول آلتی”
و بعد باید شلوارت را بالا بکشی و دستت را روی شکمت بمالی و بگویی: ” اللهم طعمتنی بالطعام فی هذا التغار و نصرتنی بالخلاء، فانت خیر الرازقین”
بعد زیپت را بالا می کشی و می گویی: ” الحمدلله الذی خلق الزیپ و لو لا زیپ، لم ادرک ان کیف البس شلواری و کیف استر آلتی”
و بعد با پای راست بیرون می آیی از خلاء و می گویی:” اللهم اجعلنی من اصحاب الیمین یوم القیامه”

واسلام علی من التبع الاحکام الدامبول العظیم

Advertisements

برچسب‌ها: ,

12 پاسخ to “استفتائات و احکام نقوی – در آداب بیت الخلاء”

 1. Mohammad Reza Says:

  من يك سؤال دارم جناب دامبولى
  شما احيانا» آقاى عليرضا رضائى نيستيد
  نوشته هاى شما بسيار زيبا هستند و خنده دار و در عين حال علويون رو به فكر كردن وا ميدارند
  در هر صورت من عاشق اين سبك طنز نوشتن شما هستم
  محمد رضا هستم از دبى

  • دامبولی Says:

   سلام محمد جان
   من علی رضا رضایی نیستم اما علی رضا رضایی را دوست دارم: امام دامبولی

   محبت کردی عزیزم بنده از کارهای علی رضا رضایی گاهی این قدر می خندم که دل درد می گیرم

   فکر نمی کنم چیزی بتونه غلویون رو به فکر کردن وادار کنه اما ما زورمون رو می زنیم

 2. Dammark ,Massi Says:

  واقعا «دمت گرم».چه قدر قشنگ بود.زنده باشی‌.

 3. Aja Says:

  با سلامی دوباره خدمت آن عزیز فرزانه!
  دامبول جان امروز یه خبر باحال شنیدم ،گفتم شاید تو هم خوش خوشانت بشه !

  قرائتی در مسجد دانشگاه شریف گفت:
  اگر به فلش کامپیوتر خوب دقت کنیم،خواهیم دیدکه فلش پس از وصل شدن به دستگاه تمامی اطلاعات خود را وارد کامپیوتر می‌کند ،پس انتقال از یک فلز به فلز دیگر به راحتی توسط بشر صورت می‌گیرد. پس با خواست خدا ویژگی‌های امامت از امام حسن عسگری به فرزندش امام زمان منتقل شده است!!!
  گویند بیل گیتس پس از شنیدن این تئوری نعره‌زنان و با پای برهنه به قم مشرف شد!!!

  • دامبولی Says:

   جالینوس عزیز
   بسی مایه ی شعف است که این مطالب را آقای قرائتی گفته است

   حال ما می دانیم چه کسی با چه فلش درایوی به کجای مامان امام زمان وصل شده است و این بچه را درست کرده است. احتمالن طرف کامپیوتر هم وارد بوده ستینگ بچه اش رو مخفی کرده . حالا باید یکی بیاد از حالت مخفی درش بیاره بچه دق کرد از بس هزار و چهارصد ساله منتظره

 4. siamack Says:

  very good

 5. sergin Says:

  من از خوندن این کامنت قبلی‌ ولو شدم رو زمین از خنده! دم شما گرم، وقتشه به جای خنده پا شیم بساطشونو جمع کنیم برن گم شن.

 6. سعيد Says:

  من نميدونم ملت ايران كي دست از سر خرافات شيعه برميدارن دولت ايران بواسطه ي همين ها دهن ملت رو سرويس كردن

 7. amir Says:

  عزیزان خرافاتکجاست من هرروزمهدی را میبینم.وبه همه شماسلام میرسانداصلا همایب نیست مگروقتی ازمن پول دستی میگیره ولی وقتی بی پولشهدوباره ظهور میکنه

 8. یک رائلی Says:

  دمتون گرم. خیلی عالی بود.
  =======================================
  خورشید وقتی بیرون می آید که بسیاری هنوز در خوابند…
  http://iraelian.wordpress.com/2010/04/27/publish/
  =======================================

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: